5. 10. 2022

Stopadesátjedna centimetrů tance :)

Znáte ji z lekcí, z jejích videí na sociálních sítích a nejnověji si ji možná také spojíte se značkou Mania Fitness. Martina Havelková aktuálně sice získává zkušenosti v zahraničí, ale na Česko rozhodně nezanevřela. Už v prosinci si ji užijete v plné kráse na workshopech.

"Když tančím, cítím se sebejistá, sexy a když mám heelsy, tak i vysoká."

Momentálně jsi na zahraniční stáží – kde přesně a máš tam čas na pole dance?

Již měsíc žiji v severní části Portugalska. Bydlím ve městě Barcelos a do práce dojíždím do Bragy. Pole dance studio jsem tu hledala, našla a ráda bych tam zavítala. Čas na to ale zatím nebyl. Volné chvíle raději trávím na pláži a nebo chodím na výlety.

Co vlastně studuješ za obor a plánuješ se vrátit do ČR?

Letos jsem odmaturovala z veterinářství a tomu se také věnuji právě v Portugalsku. Díky projektu Erasmus+ jsem veterinární sestra na klinice. Stáž mám na půl roku, takže se domů určitě vrátím.

Jsi také nová ambasadorka Mania Fitness, jak vznikla tahle spolupráce?

Mania Fitness nejprve potřebovala posilu do marketingového týmu, a tak jsem se toho ráda ujala. Dál už to bylo celkem jednoduché. S Terkou B. jsme se dohodly o testování oblečení, focení nové kolekce a tak to vlastně vzniklo. 🙂

Které kousky od MF sis zatím oblíbila?

Mým nejoblíbenějším kouskem jsou síťované kalhoty. Ty jsou naprosto boží! Jinak mám ráda všechno, co se hodí na exotic.

Jaké byly tvé první poledancové krůčky?

Pole dance jsem si zamilovala na první pohled. Začala jsem pole sportem v únoru roku 2016. Tehdy mi bylo 13 a lehké to opravdu nebylo. Po první lekci jsem doma brečela, že mi to vůbec nešlo. Důležité je ale nevzdávat se a vytrvat. V prosinci 2018 jsem poprvé vyzkoušela exotic a v tom jsem se našla.

Baví Tě to spíše na tyči nebo kolem ní?

Rozhodně kolem ní! Když tančím, cítím se sebejistá, sexy a když mám heelsy, tak i vysoká. 😀 (měřím 151 cm).

Co na tento koníček říkali a říkají rodiče?

Kdyby se jim nelíbilo to, co mě dělá šťastnou, tak by mě to hodně mrzelo. Naštěstí jsou ze mě nadšení a ve všem mě podporují. Vždy když přijdu z lekce, mamka chce ukázat videa z tréninků.

Máš nějaký vzor v pole dance? Ať už u nás nebo v zahraničí?

Inspiraci hledám, kde se dá. Ať už na Instagramu nebo na YouTube. Takovou největší mojí múzou je ale Daria Che a to už řadu let.

Kdy tě uvidíme v ČR? Třeba na nějakém workshopu?

Brzy! Plánuji se vrátit v prosinci na svátky, takže v té době nějaké workshopy se mnou stoprocentně budou. Už se nemůžu dočkat.

Dotazovala: @evaminema